Ståposer & Bag-in-Box – fleksible emballasjeløsninger for mat- og drikkeprodusenter
Mange mat- og drikkeprodusenter ønsker emballasje som er fleksibel, brukervennlig og enkel å integrere i eksisterende pakkelinjer. Ståposer og bag-in-box har derfor blitt populære alternativer for både små produsenter og større industribedrifter.
Vi har samlet våre mest etterspurte løsninger – både standardprodukter og kundetilpassede varianter – samt eksempler fra norske produsenter som allerede bruker dem i full produksjon.
Ståposer – moderne, plassbesparende og allsidige
Ståposer passer et bredt spekter av produkter, fra juice, most og saft til oljer og meieriprodukter.
Fordeler:
er enkle å fylle og håndtere
gir et moderne og profesjonelt uttrykk
leveres i flere størrelser
kan fås både nøytrale og med kundetilpasset trykk
har gode barriereegenskaper og smart tappesystem som gir lang holdbarhet, selv etter åpning
Ståposer er også et kostnadseffektivt alternativ til glass og bokser – lette, uknuselige og leveres flatpakket for lavere frakt- og lagerkostnader.
Bag-in-Box – stabil, trygg og brukervennlig emballasje
Bag-in-box er en effektiv løsning for saft, juice, most, brennevin og andre flytende produkter.
Våre standardprodukter inkluderer:
• 2, 3 og 5 liters poser (dobbeltvegget for ekstra beskyttelse)
• Brune bølgepappesker i tilsvarende størrelser, med limt bunn for enkel montering
Eskene kan leveres i brunt eller hvitt, eller tilpasses med helfarge og trykk i opptil fire farger. For mer avanserte design tilbyr vi kartongesker med trykk i opptil seks farger + lakk – perfekt for tydelig merkevarebygging.
Flere norske produsenter, blant annet Dyre Gård, Nuet Aquavit og Askim Frukt & Bær, bruker disse løsningene for å sikre skånsom produktbehandling og god presentasjon i butikk.
Tilbehør som effektiviserer produksjonen
For en smidigere hverdag tilbyr vi praktisk utstyr, som fyllingshjelpere, som gjør tapping enklere og reduserer søl. Disse brukes av både små og store produsenter.
For enklere håndtering og transport tilbyr vi også tilpassede esker og brett til både ståposer og bag-in-box.
Cheertainer – en innovativ bag-in-box-variant
Cheertainer skiller seg ut ved at posen er kubisk og fyller esken helt – noe som gir optimal plassutnyttelse og svært lave restmengder. Er godt egnet til bl. Rengjøringsmiddel, blekk, trykkfarger og oljer.
Fordeler:
Opptil 92 % mindre plast enn tradisjonelle dunker
Kun 0,01 % produktrester etter tapping
Vesentlig bedre transportutnyttelse (16 000 enheter på én lastebil vs. tre med 20-liters kanner)
Leveres i mange ulike størrelser og med ulike tappekraner
UN-godkjent for farlig gods og godkjent for kontakt med matvarer
Vil du finne emballasjen som passer dine produkter?
Vi bistår hele veien – med produktprøver, priser, teknisk rådgivning og emballasje tilpasset dine behov.
Ta gjerne direkte kontakt med en av våre selgere (link til «våre ansatte»), send oss en mail på info@nordicpack.no eller ring oss på telefon 69 91 00 00 – så hjelper vi deg videre med å finne en løsning som fungerer optimalt for dine produkter og din produksjon.(vil gjerne ha dette så CTA vennlig som mulig, hva med å bruke symboler på kontaktmåter?)